Home Favorites My Account Menu
Advertisement

Using Unit Prices - One atta Time

Reset Score Skip Problem
Keypad >
Generate Results Printout
Correct 0 +1 Incorrect 0 +1 Score 0
Waiting on your teacher to grade.
COMPLETE!
Correct!
Incorrect
Assignment Complete
A fast food restaurant had 5 boxes of chicken nuggets for $34.00. A competing restaurant had 3 boxes of chicken fingers for $20.76. Which food has a higher unit price?
Check Answer ✔ Submit
12
8
×
Name
Advertisement